Skontaktuj się z naszym specjalistą
 • MAREK SEREDYŃSKI
  tel. 501 710 888
 • RAFAŁ KARKOSZKA
  tel. 508 055 288
 • biuro@ekobau.com

Pokrycia dachowe

Koramic


WYJĄTKOWO WYTRZYMAŁA I TRWAŁA

Dachówki ceramiczne są niezwykle trwałe i odporne zarówno na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg czy mróz, jak również na działanie wysokiej temperatury (ceramika jest materiałem niepalnym). W tym miejscu warto dodać, że Wienerberger udziela 30-letniej gwarancji dotyczącej mrozoodporności. Ponadto szczelność pokrycia wykonanego z dachówek ceramicznych gwarantuje ich wysoka jakość, głębokie zamki jak również systemy mocowania dachówki, a także oferowany pełny system akcesoriów dachowych. Inwestując w dachówki ceramiczne Koramic zyskujecie Państwo pewność bezpieczeństwa, gdyż zerwanie lub naruszenie integralności tak pokrytego dachu to nie lada wyczyn! I potrzebny jest do tego naprawdę solidny huragan. Ale nawet, gdyby taki się zdarzył, z dachu zostaną zerwane jedynie pojedyncze elementy, a nie całe elementy, jak ma to miejsce np. w przypadku dachów z blachy. Ewentualna naprawa dachu pokrytego dachówką ceramiczną jest stosunkowo prosta i nie generuje ona ani wysokich nakładów, ani użycia specjalistycznego sprzętu.

SturmFIX System mocowania dachówek:

Firma Wienerberger opracowała innowacyjny system montażu, które zasada działania jest bardzo prosta. Montaż polega na mocowaniu dwóch dachówek przy użyciu zaledwie jednej spinki. To gwarantuje, że nasz dach jest bezpieczny w wyjątkowo trudnych warunkach atmosferycznych. Produkt posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.


BraasKomponenty systemu dachowego Braas oferują Państwu pełną dowolność w dostosowywaniu dachu do Państwa oczekiwań pod względem optycznym i funkcjonalnym. W rezultacie zamiast zwykłego dachu otrzymują Państwo inteligentny i innowacyjny dach przyszłości. Kompletny system obejmuje on sprawdzone rozwiązania konstrukcji spodnich, ale również tak ważne detale, jak kosze dachowe, dachówki kształtowe i kompletne systemy stopni i ław. Wszystkie komponenty systemu są odporne na działanie skrajnych warunków atmosferycznych i charakteryzują się dużą wytrzymałością formy i koloru tak, aby mogli Państwo cieszyć się swoim dachem przez lata.

BudmatStalowy system rynnowy Flamingo jest kompletnym, zintegrowanym systemem, zapewniającym bezpieczeństwo i komfort w deszczowe dni. System Flamingo to niewątpliwie jeden z najnowocześniejszych na rynku produkt w swojej kategorii. Wykonany jest z najlepszych szwedzkich blach PRELAQ RWS. Bezsprzecznymi zaletami tego orynnowania są: łatwość montażu, osiągnięta dzięki uniwersalnym elementom; najwyższa jakość wykonania; innowacyjność; specjalnie opracowane i wdrożone rozwiązania logistyczne; kompleksowość; uniwersalność i wyjątkowa dbałość o najwyższe standardy magazynowania oraz transportu. System Flamingo na rynku dostępny jest w dwóch rozmiarach: mniejszym (dla obiektów mieszkalnych) i większym (z przeznaczeniem dla obiektów przemysłowych). Oprócz doskonałego wykonania i wyjątkowej efektywności system Flamingo cechuje również szczególna estetyka.


ProAqua to najnowszy system rynnowy z PVC firmy BUDMAT.
W systemie orynnowania zastosowano takie rozwiązania techniczne, które poprawiają jego trwałość, hermetyczność i skuteczność odprowadzenia wody z połaci dachu.

Materiał:
System rynnowy ProAqua wykonany jest z wysokiej jakości mieszanek PVC oraz pigmentów. Do produkcji systemu wykorzystywano stabilizatory wapniowo-cynkowe (CaZn), które spełniają wytyczne REACH. Rynny zaprojektowane są w tradycyjnym, półokrągłym kształcie.

Nowością są natomiast:
 • usztywnienie kapinosa rynny - zapewnia stabilność rynnom, zapobiega ich pofalowaniu i gięciu,
 • dodatkowe usztywneinie wewnątrz wulstwy - zabezpiecza haki przed wypięciem,
 • specjalne połączenie z hakiem, które tworzy zamek zapobiegający wypięciu się rynny po zmontowaniu,
 • uszczelka trójwargowa - zwiększa szczelność połączeń elementów poziomych systemu rynnowego.
ProAqua jest kompletnym systemem rynnowym, w skład którego wchodzą również wszystkie niezbędne elementy montażowe. Kompletne orynnowanie dostępne jest w kolorach: ciemny brąz, jasny brąz, ceglasty, grafit antracytowy, czarny i biały. Wymiary systemu rynnowego: 125/90, 125/110, 150/110. Dostępne długości elementów: 3 i 4 mb. Gwarancja: 10 lat.

Oferujemy produkty firm